Mehmet Akif Mah. Çobanlı Cad. No: 1/1 Arapgir / Malatya

Hakkımızda

2014 yılında kurulan şirketimiz 10 bin metrekare açık alan, 500 metrekare kapalı alan içinde organik solucan gübresi üretmekte olup uzman ekibiyle çiftçilerimize uygulama ve danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu bağlamda solucan gübresi üretimi hız kazanmaktadır, dünyada bu konunun hızla yayılması ve böyle bir konuda ülkemizin de söz sahibi olmasını sağlamak için 2014 yılından beri çalışmalarımıza devam etmekteyiz:

Vizyonumuz

Tarımın ilk yapıldığı Anadolu’nun verimli topraklarında elde edilen ürünlerdeki uluslararası standartlarda verim elde etmeyi ve gerekli sağlıklı koşulları ülkemizde yaymayı amaçlamıştır. Türkiyede kimyasal gübrelerin kullanılması gerekli olup, çok fazla kullanımında uzun vadede topraklarımızın bitme noktasına geldiğine şahit oluyoruz. Bundan dolayı üretimimizi orantılı bir şekilde hem organik hem kimyasal kullanımıyla beraber topraklarımızın geri dönüşümünün hızlanacağı gibi üründeki kalitenin de artacağını düşünüyoruz. “Öncelikle sağlık ve insan” prensibini göstererek faliyetlerle ömür sürmekteyiz. Bunun yanında çevre bilinci ve psikolojik dengenin kurulumuna artı sağlamaktayız. Sosyal içerikli projeleri destekleyen bir kuruluşuz.

Misyonumuz

Türkiye’de kullanılan kimyasal gübrelerin ürün kalitesini düşürmekte olup aynı zamanda ürün verimliliğinde de istenilen sonucu vermemekle beraber Türkiye’deki tarım gücünün artması  ve karlılığını da bitirmektedir. Türkiye’de verilen kimyasal üretimin zararlarının giderilmesi açısından bessolifarm olarak organik üretimini kendi bünyemizde yeni teknolojiler ile geliştirerek yeni organik üretim faaliyetlerinin geniş çapta ilerlemesi ve tarım hassasiyetinin güçlendirilmesi sonuçlanmıştır. Organik gübre üretimi tarıma en elverişli ve sağlıklı geliştirme yöntemidir.